OK

10. 11. 2014

ICONICGYM partnerem INBA Mistrovství Evropy

Ohlednutí za soutěží

K účasti na tuto prestižní soutěž se nominovalo téměř sto padesát sportovců z deseti zemí, kteří změřili své síly v celkem devatenácti kategoriích naturální kulturistiky mužů, fitness žen a dětí. Jedenácti členná porota rozhodně neměla při rozhodování lehkou práci.

V řadách sportovců se v lázeňském městě představilo množství evropských i světových šampionů. Zejména slovenská výprava byla velmi silná, v čele s Erikem Tóthem, obhájcem titulu absolutního mistra světa z roku 2012.

Pro tři nejlepší soutěžící v každé kategorii byly připraveny speciální dárkové tašky s cenami od ICONICGYM.

Soutěžní den začal v 8:30, kdy první závodníci nastoupili do semifinále. Finálový večer byl v 16:00 zahájen slavnostním nastoupením všech účastníků a ti nejlepší z jednotlivých kategorií se následně utkali ve finálových soubojích na podiu Velkého sálu hotelu Thermal.

Naše „želízko v ohni“ Jaromír Janečka (ICONICGYM Pro Team) ukázal na závěr sezóny skvělou formu a zaslouženě získal skvělé třetí místo v kategorii do 180 cm. Před ním se umístil Peter Winkler a Michal Dlouhý.

Na úplném konci soutěžního dne nastoupili ti nejlepší k souboji o absolutního vítěze ME. Favoritem na vítězství byl bezpochyby Erik Tóth, který od minulého roku viditelně zlepšil svalový objem. Jeho největšími konkurenty byli již zmínění Michal Dlouhý a nestárnoucí legenda slovenské naturální kulturistiky Peter Winkler, jejich forma však tentokrát na Erika Tótha nestačila.

Letošní ročník Mistrovství Evropy v naturální kulturistice a fitness měl velký úspěch, pořadatelé i soutěžící odvedli skvělou práci a opět se potvrdilo, že se jedná o prestižní a vyhledávanou soutěž, jejíž kvalita i kvalita samotných soutěžících stále poroste. Karlovy Vary budou jistě i nadále místem setkávání špičky evropské kulturistiky. Už se těšíme na další ročník!